Vannak, akiknek nem tetszik, hogy Olena Zelenszka a Vogue címlapján szerepel
Főként az amerikai jobboldali politikusok morgolódnak azon, hogy Zelenszkij ukrán elnök felesége bevállalt egy fotózást a divatmagazinba.
Főként az amerikai jobboldali politikusok morgolódnak azon, hogy Zelenszkij ukrán elnök felesége bevállalt egy fotózást a divatmagazinba.
Alexander Van der Bellen a Salzburgi Ünnepi Játékok megnyitóján beszélt az ukrajnai helyzetről, és a lehetséges háborús forgatókönyvekről.
Harkivot lőtték az oroszok, az ukránok tagadják a 40 ukrán hadifogoly halálát követelő támadást, amit az oroszok szerint ők követtek el. Eközben hamarosan kifuthatnak a gabonával megrakott hajók Odesszából. Ukrajna első háborús bűnökkel kapcsolatos perében csökkentették egy gyilkossággal vádolt orosz katona büntetését: életfogytiglanról 15 év börtönre. Hírfolyamunk folyamatosan frissül.
Moszkva szerint a közölt adatok nem fedik a valóságot.
A fűtés korlátozásáról és a díszkivilágítás lekapcsolásáról is határoztak a gázhiánytól tartva.
Ukrajna törökországi nagykövete elítélte a török szurkolók megnyilvánulását.
Az uniós biztos pedig azt kéri, Magyarország is vegye ki a részét a gázspórolási tervből. Hírfolyamunk folyamatosan frissül.
Putyinhoz és Lavrovhoz hasonlóan ő is városok „felszabadításáról” beszél.
Az ukrajnai háború egyik emlékezetes mozzanata marad az alábbi videó.
A lengyel titkosszolgálat szerint az ukrán civileket átvilágítja az FSZB, gyanú esetén megkínozzák őket és egy politikai kirakatperekben a bíróság elé kerülhetnek.
Az oroszok ugyanis alig szállítanak gázt.
Az oroszok által megszállt Herszon régióban lévő stratégiai fontosságú Antonivszkij-hídra a jelentések szerint az ukrán erők csapást mértek, remélve, hogy megszakítják Oroszország fő utánpótlási útvonalát a dél-ukrajnai városba. Az orosz erők továbbra is támadták a polgári infrastruktúrát Harkivban, Ukrajna második legnagyobb városában és a környező régióban az ország északkeleti részén. Az orosz védelmi minisztérium augusztus 30 és szeptember 5 között stratégiai hadgyakorlatokat tervez tartani az ország keleti részén. Az orosz-ukrán háború percről percre.
A HIMARS rakétavetőkkel sikeresen vette célba eddig az ukrán haderő az orosz logisztikai bázisokat.
Dacára a gabonaszállításról szóló orosz-ukrán megállapodásnak kedden megint kikötővárosokat lőttek az oroszok Ukrajnában. Bejelentették, hogy elhagyják a Nemzetközi Űrállomást. Eközben Ukrajna újabb nyugati fegyverekhez jutott, Zelenszkijt pedig kitüntette Boris Johnson.
Ehhez azonban a Nyugat folyamatos segítsége szükséges – állítja a brit Economist által felkért szerző.
Orbán Viktor szeretné elérni, hogy a háború súlyos gazdasági következményei miatt ne csökkenjen a kormány népszerűsége, ezért kárhoztatta mindenért a Nyugatot Tusványoson – erről beszélt a hvg360-nak Krekó Péter, a Political Capital ügyvezető-igazgatója. Sz. Bíró Zoltán történész pedig tételesen cáfolta Orbán háborús állításait és két magyarázatot is adott Orbán oroszbarátságára. Abban mindkét szakértő egyetértett, hogy ez óriási károkat okoz Magyarországnak.
Moldova aggódik egy esetleges orosz támadás miatt, brit és német légvédelmi rendszerek érkeztek Ukrajnába, Odessza belvárosát rakétatámadás érte – a háború 153. napjának hírei.
Az eyeWitness to Atrocities nevű appot jogászok fejlesztették ki, hogy a begyűjtött felvételeket adott esetben bizonyítékként használhassák.
A Kreml műszaki problémára hivatkozva csökkenti a szállított mennyiséget, de szakértők szerint ez csak ürügy: valójában politikai nyomásgyakorlásra használja a gázt.